-->

Michał Andruk – nasz chłopak z Dębicy

Michał Andruk, rocznik 1977, zawodowy żołnierz Wojska Polskiego, obecnie w stanie spoczynku. Służbę pełnił w 6. Brygadzie Powietrznodesantowej i Jednostce Wojskowej GROM. Uczestnik misji w Afganistanie, odznaczony wieloma medalami.

Pasjonat fotografii, a także autor tomiku poezji „To nie jest czas dla poetów”. Autor scenariusza słuchowiska radiowego „Cud nad Wisłą”, laureat III nagrody Programu 1 Polskiego Radia. Recenzja z lubimyczytać. pl: “To nie jest czas dla poetów”, ale czy to będzie Jego czas? Wydaje się, że poezja Michała Andruka całkiem dobrze wpisuje się w otaczającą nas rzeczywistość. Porusza sprawy nam bliskie, lecz niebanalne, dotyka pewnych przestrzeni, od których bardzo często staramy się uciec w codziennym pędzie.

Jest swojego rodzaju antidotum na świat, co jest zasługą jej prostej, oszczędnej formy. Czy dzisiejszy świat potrzebuje jeszcze poetów? Nawet jeśli tak, to pewnie mało kto się do tego przyzna. A szkoda. Poezja jako jedna z niewielu przestrzeni daje nam -jeśli nie odpowiedzi na ważne pytania- to wskazówki, które rozjaśniają nasze umysły. Znajdźmy je także i w tej poezji.

Irena Łobaczewska

Podziel się z innymi
0Shares
0 0