-->

Mieszkańcy Osiedla Kępa sami postanowili posprzątać okolice Wisłoki. Pomógł im Powiat Dębicki

Nawet dwa kontenery nie wystarczyły, by pomieścić odpady zebrane podczas minionego weekendu w trakcie akcji „Kępa Eko Spacer nad Wisłoką”. Koszt wynajmu obu pojemników został sfinansowany przez Powiat Dębicki, który w ten sposób wsparł inicjatywę mieszkańców Osiedla Kępa, chcących oczyścić okolice rzeki Wisłoki z zalegających śmieci.

Pomysłodawczynią i koordynatorką „eko spaceru” była dębiczanka Małgorzata Kozioł, która do udziału w planowanej akcji zachęcała za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Zwracała uwagę, że problem jest bardzo poważny, ponieważ sprawa nie dotyczy tylko papierków czy plastikowych butelek, ale także m.in. porzuconego gruzu, części samochodowych, odpadów budowlanych, a nawet eternitu. 

To również pani Małgorzata zwróciła się do Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy z prośbą o wsparcie proekologicznych działań. W odpowiedzi na jej pismo Powiat Dębicki zapewnił kontenery i wywóz zebranych podczas akcji śmieci.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi
0Shares
0 0