Misie Ratownisie w MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy włączył się w akcję zbiórki pluszowych maskotek dla dzieci – ofiar wypadków. Akcja ma na celu pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. To właśnie na nich będą czekały zebrane zabawki, bo jak mówią organizatorzy – “Miś ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku.”

Dla dzieci udział w wypadku czy pożarze, przejazd karetką czy pobyt w szpitalu to ogromny szok. W takich sytuacjach przezwyciężyć strach pomagają maskotki. Te coraz częściej można zobaczyć w radiowozach, karetkach, ale też wozach strażackich – zarówno zawodowych strażaków jak i ochotników.

Misia Ratownisia dziecko zabiera do domu – a to znaczy, że pluszaki muszą być uzupełniane na bieżąco. Ich zbiórka właśnie się rozpoczęła w ponad 600 punktach w całym kraju.

Pracownicy Działu Integracji i Pomocy Środowiskowej w MOPS przekazali cztery worki pluszaków do Przedszkola „Ukryty Dar”, który jest punktem odbioru zabawek w mieście Dębica, a które później trafią do sił ratowniczych w woj. podkarpackim..

Ogólnopolską Akcje „Misie Ratownisie” prowadzi Fundacja Wsparcie 112.

źródło: MOPS Dębica