Miski z wodą dla piesków w Dębicy od firmy Tikkurila

W wybranych miejscach na terenie Dębicy pojawiają się miski z wodą dla psich przechodniów. Woda jest na bieżąco uzupełniana, może z niej skorzystać każdy zmęczony upałem czworonożny przyjaciel człowieka. Wspólną akcję, do której włącza się coraz więcej podmiotów, koordynuje firma Tikkurila Polska SA.
„Upały dają się we znaki nie tylko ludziom, jeszcze bardziej dotkliwie odczuwają je zwierzęta. Dlatego nie zapominamy o nich i pomagamy zapewnić im dostęp do świeżej wody” – mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager. „Akcja ma dwa wymiary, pierwszy namacalny i odczuwalny, czyli faktyczna pomoc poprzez zorganizowanie stanowisk z wodą dla piesków, drugi, bardziej symboliczny, czyli zwrócenie uwagi na problem i zachęcenie, aby jak najwięcej osób zorganizowało podobne punkty w swoim otoczeniu” – komentuje Magdalena Olszewska.

 

Zwierzęta nie pocą się tak jak ludzie całą powierzchnią ciała, tylko za pomocą opuszków palców lub podczas ziania. Do tego maja wyższą temperaturę ciała, ok. 38-39 stopni, i sierść, która je dodatkowo grzeje. Dlatego upalne dni są dla nich szczególnie trudne i łatwo o przegrzanie, czy nawet udar cieplny, który jest niebezpieczny dla życia psa” – mówi Irena Nowak z Fundacji Psi Azylek, która jest Partnerem akcji.

Do projektu włączyło się również Miasto Dębica i Burmistrz Mariusz Szewczyk, który osobiście wytypował lokalizacje kilku punktów i zorganizował dla nich opiekę.

,,Takie akcje są bardzo ważne. Zwierzęta muszą mieć stały dostęp do wody, szczególnie podczas takiej pogody. Cieszę się, że Miasto Dębica mogło dołączyć do tego projektu. Bardzo dziękuję firmie Tikkurila za podjęcie takiej inicjatywy. Miski zostały postawione w takich miejscach na terenie miasta, w których często spotkać można dębiczan spacerujących ze swoimi pupilami. Zachęcam mieszkańców, aby również w miarę możliwości wystawili miski z chłodną wodą. Może to uratować życie spragnionym zwierzętom – powiedział Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębicy.

Partnerem technicznym akcji jest firma Ergraf Plus producent reklam.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję, zarówno firmom i instytucjom, jak i osobom fizycznym, które „wzięły miski pod swoją opiekę” i zobowiązały się do dbania o to, aby woda w nich była zawsze świeża. Jeżeli jest jeszcze ktoś chętny, kto mógłby i chciałby zaopiekować się takim punktem, prosimy o zgłoszenie się do firmy Tikkurila – mamy jeszcze kilka rezerwowych stojaków z miskami, chętnie oddamy je w dobre ręce, aby służyły naszym pupilom” – dodaje Magdalena Olszewska.

źródło: Tikkurila Polska