Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego 2019

25 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Podczas mistrzostw swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy prezentowali młodzi mieszkańcy powiatu dębickiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i podstawówek. Pokaz ratownictwa przygotowała też Państwowa Straż Pożarna.

Uczestnicy mistrzostw mieli za zadanie udzielić pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach (poszkodowanemu w pożarze, rannemu z raną głowy oraz poszkodowanemu w wypadku samochodowym).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Puchar Starosty wywalczyła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 4, które działa w ramach dębickiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, drugie miejsce zajęła drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy w składzie :  Agnieszka Moskal, Julia Pietrucha oraz Weronika Pych. Natomiast w trzeciej kategorii szkół podstawowych zwyciężyły reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy – drużyna w składzie: Natalia Oskarbska, Maja Ruman oraz Julia Rucińska.