Młodzież z II LO w Dębicy realizuje projekt "KeepFit6" - ziemiadebicka.pl

Młodzież z II LO w Dębicy realizuje projekt “KeepFit6”


Kinga Konica, Gabriela Jędrzejczyk, Anna Górka, Wiktoria Nowak, Wiktoria Bednarz i Nikola Cich, uczennice klasy 2 D z II Liceum Ogólnokształcacego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy w ramach programu “Zwolnini z teorii” w dwóch szkołach : Szkole Podstawowej w Siedliskach Bogusz i Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy realizują projekt “KeepFit6”
Udział w praktycznej olimpiadzie “Zwolnieni z teorii” polega na stworzenie projektu społecznego, który poprawi najbliższe otoczenie i przy okazji, którego będzie można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi i zdobyć międzynarodowe certyfikaty. Uczennice z dębickiego ogólniaka stworzyły projekt “KeepFit6”, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia: właściwego odżywiania i uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży z powiatu dębickiego.

“W ramach tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyłyśmy projekt “KeepFit6”, którego głównym celem jest uświadomienie dzieci i młodzieży o tym jak zdrowo się odżywiać i żyć w “dobrym stylu”. Uważamy, że najmłodsza część naszego społeczeństwa coraz częściej zamyka się w świecie wirtualnym, który nie zmusza ich do jakiegokolwiek wysiłku. Aby wzbudzić w nich większą świadomość organizujemy warsztaty w szkołach i przedszkolach gdzie dietetycy, z którymi podjęłyśmy współpracę w ciekawy i przystępny sposób przedstawiają im te kwestie. Dzieci na wszystkich spotkaniach mogły otrzymać ciekawe nagrody za aktywny udział w warsztatach np. Vouchery na siłownię albo inne gadżety ufundowane przez naszych partnerów. Nasza grupa działa w powiecie dębickim. W warsztatach we wszystkich szkołach udział wzięło około 700 osób, a w przedszkolach około 170 dzieci” – mówią uczestniczki projektu.

Jak podkreślają chcą uświadomić młodzieży z lokalnego środowiska  jakie są konsekwencje płynące  z braku ruchu i niezdrowego żywienia oraz zachęcić ich do poprawy swojej sprawności fizycznej i nawyków żywieniowych.
“Według nas jest to ważny temat ponieważ nawyki wpojone w dzieciństwie, bardzo często zostają przejęte w dorosłym życiu” – dodaje Anna Górka.