Monika Garduła: Nie spodziewałam się, że startując po raz pierwszy przekroczę próg 100 głosów - ziemiadebicka.pl

Monika Garduła: Nie spodziewałam się, że startując po raz pierwszy przekroczę próg 100 głosów


Jest debiutantką w samorządzie i chyba jedną z osób, które najbardziej cieszyły się z wygranej Mariusza Szewczyka w wyścigu do fotela burmistrza Dębicy, bo właśnie dzięki tej wygranej została radną Rady Miejskiej w Dębicy kadencji 2018-2023.

Dębiczanka od urodzenia. Żona, matka dwóch córek. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie na Wydziale Finanse i Bankowość o Specjalności Finanse Przedsiębiorstw, a także Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o Specjalności Public Relations na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Przez 16 lat pracowała w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. m.in. jako manager ds. komunikacji oraz rzecznik prasowy, a także w Dziale Marketingu w firmie LERG S.A. Przez 16 lat była organizatorką festynu Dębica – Dębicy. Obecnie kierownik działu marketingu w Moto-Hurt Ropczyce.

Przez ostatnie lata angażowała się w różne inicjatywy społeczne, zwłaszcza te skierowane do dzieci i młodzieży. Jedną z nich jest akcja organizowana wspólnie z Fundacją Przyjaciółka dzięki której dzieci ze świetlic środowiskowych działających w Dębicy wyjechały, niejednokrotnie po raz pierwszy na wakacje. Inną organizacja i realizacja projektu Politechnika Dziecięca w Dębicy w którym co roku uczestniczy około 250 dzieci.
Była także jedną z inicjatorek zapoczątkowanej w 2011 roku z ówczesnymi władzami Dębicy i burmistrzem Pawłem Wolickim akcji “Bezpieczna droga do szkoły” w ramach której wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej w otrzymywały wyprawki szkolne i elementy odblaskowe.

“Od lat angażuję się w różne inicjatywy zwłaszcza wspierające dzieci i młodzież. Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy udało się sprowadzić kilka interaktywnych wystaw m.in. “Świat zmysłów”, czy “Wszystko jest liczbą”, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży nie tylko z Dębicy” mówi Monika Garduła.

W wyborach do Rady Miejskiej w Dębicy zdobyła 129 głosów.
“Nie spodziewałam się tak wysokiego wyniku, bo startując po raz pierwszy byłam przekonana, że nie przekroczę progu 100 głosów” – mówi nowa radna, która w Radzie Miejskiej chce się zajmować w szczególności wspieraniem inicjatywy skierowanych do dzieci i młodzieży, a także zagadnieniami związanymi z edukacją, kulturą oraz sportem.