Mors Dębica na zawodach o "Puchar Łodzi" - ziemiadebicka.pl

Mors Dębica na zawodach o “Puchar Łodzi”


Połowa marca to tradycyjny okres rozgrywania międzynarodowych zawodów łyżwiarskich o “Puchar Łodzi” będących memoriałem Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz, wybitnej polskiej trenerki par tanecznych, wychowawczyni wielu polskich olimpijczyków oraz uczestników imprez rangi mistrzowskiej.

Marzeniem naszych zawodników, którzy zaprezentowali się w Łodzi jest nawiązanie w przyszłości do sukcesów podopiecznych pani Marii, ale na razie skupili się oni na rywalizacji z rekordową liczbą uczestników zawodów w Łodzi.

Pierwsi swoje programy zaprezentowali dwaj nasi soliści w klasie child. Nasi chłopcy wystąpili na wysokim i bardzo zbliżonym poziomie, dzięki czemu zameldowali się na dwóch pierwszych miejscach. Złoto i puchar za zwycięstwo mógł wznieść w górę Mateusz Bonar, a okazały medal za zdobycie drugiej lokaty zawisł na szyi Daniela Hordiienko. Podium uzupełnił zawodnik gospodarzy.

Krótko po solistach do rywalizacji przystąpiły solistki w klasie child. O miejsce w czołówce nie było łatwo, gdyż do startu przystąpiło kilkanaście zawodniczek, cztery z nich reprezentowały “Mors” Dębica. Pomimo tak licznej grupy startujących również w tej klasie mieliśmy swoją przedstawicielkę na podium w osobie Dominiki Brzozowskiej, która zdobyła 3. miejsce. Dla Dominiki był to szczególny moment w łyżwiarskiej karierze, gdyż po raz pierwszy udało jej się zdobyć medalową pozycję, z czego bardzo się cieszymy. Bardzo blisko podium uplasowały się także Julia Kupiec – czwarta w niedzielnych zawodach oraz Klaudia Mucha, kończąca rywalizację zaraz za koleżankami. Warto zaznaczyć, że dla Julii i Klaudii to dopiero pierwszy sezon startów w tej grupie wiekowej, a mimo to sklasyfikowane zostały w ścisłej czołówce. W drugiej dziesiątce na miejscu 12. zakończyła zawody kolejna nasza łyżwiarka – Monika Kucharska.

Wspomniana wcześniej grupa child była licznie obsadzona podczas “Pucharu Łodzi”, ale prawdziwy rekord liczby uczestników padł w klasie teenager solistek, gdzie lista startowa obejmowała 30 zawodniczek, w tym Ewelinę Olechawską i Natalię Flak. Nasze zawodniczki nie przestraszyły się jednak konkurentek, pojechały swoje programy najlepiej jak umiały co zaowocowało trzecim miejscem i brązowym medalem Eweliny oraz 6. pozycją Natalii.

Starty dębickich zawodników kończyła występem w klasie teenager and young adult klasy złotej Wiktoria Żurek. Tym razem nie udało się wystąpić tak udanie jak miesiąc wcześniej na własnym lodowisku, ale wiele trudnych elementów zostało wykonanych poprawnie i Wiktoria zajęła 2. miejsce.

źródło: UKS MORS Dębica