-->

Motocykliści uciekali przed policjantami

Policjanci z Dębicy zatrzymali dwóch motocyklistów, który w miniony weekend nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kierujący jednośladami zignorowali wydane przez funkcjonariuszy polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu. W obu przypadkach powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Okazało się, że zarówno 27-letni mieszkaniec Tarnowa, jak i 16-letni mieszkaniec Strzegocic nie posiadali wymaganej kategorii uprawnień. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 15, na trasie Jodłowa – Dęborzyn. Funkcjonariusze w gminie Jodłowa skontrolowali prędkość motocyklisty. Kierujący jednośladem w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 87 km/h. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kierujący motocyklem marki Bmw, widząc za sobą policyjny radiowóz, próbował odjechać. Podczas pościgu, w miejscowości Wisowa, motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i się wywrócił. Policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna przewoził  pasażerkę, 20-letnią mieszkankę Podgrodzia.

Mieszkaniec Tarnowa był trzeźwy, a jak się okazało powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania motocyklami. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a mężczyzna poinformowany o konsekwencjach swojego zachowania. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone przez Komisariat Policji w Brzostku.      

Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę, w Łękach Górnych. Powodem interwencji dębickiej drogówki było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. I tym razem kierujący motocyklem marki Yamaha, postanowił uniknąć kontroli drogowej. Mimo sygnałów nakazujących zatrzymanie, kierujący ignorował polecenia policjantów, przyśpieszał i odjechał. Policjanci ustalili właściciela motocykla i pojechali do miejsca jego zamieszkania. W trakcie wyjaśniania okoliczności okazało się, że jednośladem kierował 16-latni mieszkaniec Strzegocic. 

Młody mężczyzna odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. 

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0