MPEC zmodernizuje blisko 4 kilometry sieci ciepłowniczej na terenie miasta

Nowa sieć ma powstać na kilku najstarszych odcinkach. W sumie będzie to blisko 4 km sieci. Oprócz tego Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w ramach zadania zlikwiduje trzy grupowe węzły cieplne, które zostaną zastąpione 37 węzłami indywidualnymi zamontowanymi w poszczególnych budynkach. Inwestycja szacowana jest na prawie 8 mln złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 5,3 mln złotych.

Umowę w sprawie dofinansowania w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisał Tomasz Wróbel, prezes MPEC-u.
–Spółka przez ostatnie lata sporo już wymieniała sieci ciepłowniczych, ale wciąż jest kilka newralgicznych miejsc. Będą one realizowane z projektu. Ta modernizacja oznacza dla mieszkańców poprawę komfortu i bezpieczeństwo w czasie grzewczym. Będą również ograniczone straty ciepła w procesie przesyłu- tłumaczy prezes.

Na realizacje zadań miejska spółka ma czas do 18 czerwca 2023 roku. Tomasz Wróbel nie ukrywa, że nie będzie to łatwe zadanie, bo prace nie mogą być wykonywane w okresie grzewczym.
– Będziemy chcieli wybrać takiego wykonawcę, aby prace były skoordynowane i jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Niestety nie da się uniknąć kilkudniowych wyłączeń ciepłej wody – wyjaśnia prezes.

Prace ruszą najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. Mieszkańcy będą informowali wcześniej o terminach wyłączeń ciepłej wody.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0