Nie ma już Rzemieślnika Taurus Pilzno - jest Klub Sportowy Pilzno? - ziemiadebicka.pl

Nie ma już Rzemieślnika Taurus Pilzno – jest Klub Sportowy Pilzno?


Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ze sportowej mapy Polski zniknęła nazwa  Rzemieślnik Taurus Pilzno. Na jego miejsce utworzono Klub Sportowy Pilzno. – To prawda, takie zmiany zaszły w pilźnieńskim klubie – mówi były prezes “Rzemieślnika” Roman Maciejowski. W nowej nazwie klubu nie ma słów “Rzemieślnik” i”Taurus”.

W ubiegły piątek odbyła się dalsza część walnego zgromadzenia Klubu Rzemieślnik Taurus Pilzno. Cały dotychczasowy Zarząd podał się do dymisji. To efekt pominięcia nazwy “Taurus” w napisie, który pojawił się na budynku klubu. Z finansowania po tym wydarzeniu wycofał się główny sponsor firma “Taurus”. – Wspierałem klub przez 23 lata, od początku jego powstania. W tym czasie “Taurus” przekazywał rocznie  na rzecz “Rzemieślnika” blisko 200 tys. zł. Regularnie co miesiąc na konto firmy przelewaliśmy kilkanaście tysięcy złotych – mówi prezes firmy Stanisław Jarosz.

Jarosz w ubiegłym roku zapowiedział, że wstrzymuje finansowanie i liczył na pozytywne załatwienie sprawy z napisem na budynku klubu. – Nikt jednak z Urzędu Miasta nie skontaktował się ze mną i nie rozmawiał na ten temat. Pojawiały się natomiast złośliwe komentarze, że trochę “Taurus” się podroczy i znów wróci do finansowania klubu. W takiej sytuacji dalsze wspieranie klubu nie miało żadnego sensu wizerunkowego i ekonomicznego – dodaje z żalem Jarosz. Uczyniłem to z prawdziwym bólem serca, bo tworzyłem ten klub od początku, ale żaden sponsor nie może pozwolić sobie na takie traktowanie.

Razem z Jaroszem z działalności na rzecz klubu wycofał się cały dotychczasowy Zarząd. W miniony piątek powołano nowe władze. Prezesem wybrano  Marcina Kudłacza, a jego zastępcami zostali Wojciech Sztorc i Michał Wilczyński. Członkami zarządu zostali: Tomasz Baca, Wojciech Ochab, Dominik Urjasz oraz Andrzej Wadas.

-Przekazaliśmy naszym następcom klub bez długów, a koncie jest też pewna suma. Pod względem sportowym też nie mamy się czego wstydzić – przez ostatnie lata “Rzemieślnik Taurus Pilzno” nigdy nie spadł poniżej czwartej ligi- mówią zgodnie Stanisław Jarosz i Roman Maciejowski. Teraz przekazaliśmy stery rządów w klubie młodszemu pokoleniu i życzymy im jak najlepiej.

Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć klub nie będzie już nosił nazwy “Rzemieślnik Taurus” Pilzno a Klub Sportowy Pilzno.