Nie żyje Artur Puszko, były dyrektor dębickiego szpitala - ziemiadebicka.pl

Nie żyje Artur Puszko, były dyrektor dębickiego szpitala


Artur Puszko2 lutego br. w swoim domu w Krakowie zmarł nieoczekiwanie Artur Puszko, lekarz, były dyrektor dębickiego szpitala, od 14 lat dyrektor szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.  W tym roku we wrześniu skończyłby 60 lat.

Artur Puszko urodził się w Dębicy we wrześniu 1958 r. Jego rodzice byli lekarzami : mama pediatrą, ojciec ginekologiem. Artur Puszko poszedł w ślady rodziców i ukończył Akademię Medyczną im. M. Kopernika w Krakowie. Po ukończeniu studiów swoją karierę zawodową związał z rodzinną Dębicą, gdzie pracował jako lekarz pediatra na oddziale dziecięcym dębickiego szpitala (1983-1991).  Od 1991 do 2003 był dyrektorem szpitala w Dębicy.

W 2004 roku objął stanowisko dyrektora szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu i pełnił ją przez ostatnich 14 lat, do śmierci. W tym okresie nowosądecki szpital został rozbudowany: powstał szpitalny oddział ratunkowy z oddziałem anestezjologii oraz ośrodek onkologiczny z nowym budynkiem. Zasługą Artura Puszki był także kapitalny remont przychodni przy ul. Wolności i modernizacja lądowiska dla helikopterów.