„Noc Muzeów” w Muzeum Regionalnym w Pilźnie

22 maja 2021 r. w Muzeum Regionalnym w Pilźnie odbędzie się NOC MUZEÓW. W pilźnieńskim muzeum przygotowano na tę noc specjalną ofertę.

Od godz. 17:00 odbędą się zajęcia muzealne pt. „W dawnym sklepie przed stu laty ….” dla najmłodszych zwiedzających . Będą one realizowane w oparciu o ostatnio eksponowaną wystawę czasową „Reklama dźwignią handlu. Dawna reklama sklepowa w 20-leciu międzywojennym”.
O godz. 19:00 oraz 21:00 organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych na specjalny pokaz slajdów i prelekcję na świeżym powietrzu, pt. „Pozdrowienia z Pilzna! Architektura miasta na archiwalnych kartach pocztowych”. Podczas pokazu zostanie przedstawiona historia wysyłania kart pocztowych, a także najciekawsze archiwalne pocztówki ilustrujące zabudowę i ulice Pilzna.

Od godz. 17:00 do północy Muzeum będzie otwarte dla wszystkich chcących zwiedzić wystawy stałe i czasowe. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zwiedzanie będzie możliwe z zachowaniem wymaganych ograniczeń (dystans, dezynfekcja, maseczka) a ilość osób mogących jednocześnie przebywać w salach muzealnych będzie ograniczona.

Wszyscy, którzy odwiedzą muzeum w Noc Muzealną będą mogli otrzymać albumy i publikacje ilustrujące wystawy, które prezentowane były w placówce na przestrzeni ostatnich lat.
W przypadku deszczowej pogody możliwe będzie jedynie zwiedzanie sal muzealnych w reżimie sanitarnym.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0