Noc Muzeów w Pustkowie - ziemiadebicka.pl

Noc Muzeów w Pustkowie


Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci działająca w strukturach Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, serdecznie zaprasza 18 maja (piątek) na kolejną edycję „NOCY MUZEÓW”. W ten wyjątkowy wieczór, w godz. 18:00-24:00 Ekspozycja udostępni oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo.
„NOC MUZEÓW” rozpocznie się o godz. 18:00 spotkaniem autorskim z panem Janem Szuro – autorem książki “I TAK BĘDĘ ŻYŁ. Rozmowy z tatą Stanisławem Szuro wiecznym optymistą, żołnierzem niezłomnym.” W czasie tego spotkania odbędzie się promocja książki, czytanie fragmentów oraz rozmowy z jej głównym bohaterem – panem Stanisławem Szuro, byłym więźniem obozu pracy przymusowej w Pustkowie.
„NOCY MUZEÓW” towarzyszyć będą wystawy czasowe:
– „Ucieczki więźniów z obozu” – wystawa Ekspozycji Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci (prezentowana będzie do kwietnia 2019 r.)
– „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” – wystawa plenerowa Oddziału IPN w Rzeszowie(prezentowana będzie do sierpnia 2018 r.)
– Zdjęcia poligonu Waffen SS „Truppenübungsplatz Heidelager” i okolic z kolekcji pana Mirosława Kusibaba (prezentowana będzie tylko w „NOC MUZEÓW”).