-->

Nowe taryfy za wodę i ścieki. W tym roku bez podwyżek

Na podstawie decyzji Dyrektora Regionalnego Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, od 9 kwietnia zaczęły obowiązywać nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Dębicy oraz części gminy Dębica. Wodociągi Dębickie, po konsultacjach z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem, zdecydowały o niewprowadzaniu podwyżek taryf w pierwszym roku obowiązywania opłat.

Organ regulacyjny, którym są Wody Polskie, na postawie złożonego projektu taryfy przez Wodociągi Dębickie, przeprowadził analizę złożonych dokumentów i zatwierdził ostatecznie nowe stawki, które będą obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

Biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią COVID-19, jej wpływem na życie mieszkańców miasta i naszego regionu oraz analizując sytuację gospodarczą i społeczną w kraju, Wodociągi Dębickie, po konsultacjach z Burmistrzem Miasta, zdecydowały o niewprowadzaniu podwyżek taryf w pierwszym roku obowiązywania opłat. W drugim roku opłaty wzrosną średnio o 7,9%, w roku trzecim pozostaną bez zmian.

– Wiele samorządów ze względu na ciężką sytuację finansową spowodowaną lockdownem, wprowadza podwyżki za wodę i ścieki. Skutkuje to obciążeniem portfeli mieszkańców i nadszarpnięciem ich domowych budżetów. Zdaję sobie sprawę z tego, że zarówno ten rok, jak i poprzedni  to czas pełen wyzwań dla nas wszystkich. Razem z Wodociągami Dębickimi przygotowaliśmy taki plan opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, aby uniknąć obciążania domowych budżetów mieszkańców kolejnymi wydatkami. Cena za wodę pozostanie w tym roku taka sama, bez dodatkowych podwyżek  – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Szczegóły dotyczące nowych taryf znaleźć można TUTAJ

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0