-->

Nowenna do Dzieciątka Jezus jest przygotowaniem do odpustu w Jodłowej. Rozpocznie się on podczas Pasterki.

– Droga Betlejemska będzie o godzinie 23.30 i ona nas wprowadzi w tajemnicę okresu Bożego Narodzenia. Mamy już przygotowaną szopkę. Uroczyście wniesione zostanie Dzieciątko Jezus, aby przy śpiewie na Pasterce ogłosić wszystkim, że Jezus Chrystus narodził się nie tylko w Betlejem przed wiekami, ale również rodzi się w naszych sercach w czasie Eucharystii – mówi proboszcz ks. Zenon Tomasiak.
 W Boże Narodzenie, Msze św. w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej zostaną odprawione o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00.
W świątyni na Podkarpaciu kult odbiera mała figurka Dzieciątka Jezus.

– Wierni przesyłają nam wiele próśb o modlitwę – podkreśla ks. Zenon Tomasiak. – Najczęściej są to prośby o uzdrowienie, poczęcie dziecka, uratowanie z choroby nowotworowej i ze skutków COVID-19 – mówi kustosz sanktuarium.

W czasie kolejnych dni odpustu ma się także odbyć kolędowanie Dzieciątku Jezus przez poszczególne dzielnice parafii.

Figurka Dzieciątka Jezus ma 45 cm wysokości. Prawa ręka Dzieciątka uniesiona jest w geście błogosławieństwa, natomiast w lewej trzyma ono jabłko królewskie, symbolizujące świat. Na głowie ma koronę. Figurkę ubiera się w szaty w kolorze symbolizującym konkretny okres roku liturgicznego.
Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi
0Shares
0 0