Nowy dworzec PKP w Czarnej będzie kosztował 2,3 mln złotych - ziemiadebicka.pl

Nowy dworzec PKP w Czarnej będzie kosztował 2,3 mln złotych


Projekt dworca w Czarnej fot. profil FB posła Kazimierza Moskala

Czarna Tarnowska znalazła się na liście 74 dworców kolejowych z całej Polski które zostaną przebudowane lub zbudowane od nowa w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Koszt inwestycji został wstępnie oszacowany na 2,3 mln. zł. a oddanie do użytku nowego budynku dworca planowane jest na III kwarta 2019 r.

Pod koniec ubiegłego roku PKP SA rozpisały przetarg na zawarcie umów ramowych na wykonanie dokumentacji projektowych dla budowy bądź przebudowy 74 dworców na terenie całego kraju. Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 został przyjęty we wrześniu 2016 roku.
“To pierwsza tak duża inicjatywa, dzięki której unowocześnione zostaną dworce kolejowe w całym kraju. Na liście obiektów przewidzianych do przebudowy znalazły się nie tylko budynki służące pasażerom  z największych polskich miast, ale także bardzo wielu mniejszych miejscowości. Większość inwestycji zakłada gruntowną modernizację, ale PKP S.A. planuje także budowę  nowych dworców” – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

W Województwie Podkarpackim programem objęte zostały dworce:Czarna Tarnowska, Radymno, Rzeszów Główny, Sędziszów Małopolski, Stalowa Wola Rozwadów