Od jutra na dębickim basenie  Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu - ziemiadebicka.pl

Od jutra na dębickim basenie  Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu


Jutro (26 kwietnia) na dębickim basenie rozpoczną się XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu oraz I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Pływaniu pod honorowym patronatem prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oraz Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej. Na dębickiej pływalni lekarze, stomatolodzy i farmaceuci będą rywalizowali przez najbliższe 3 dni.

Konkurencje pływackie przeprowadzone będą w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Jak zwykle zaplanowana została także pływacka sztafeta rodzinna. Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się jutro o godzinie 15.00 na pływalni MOSIR.
O godzinie 20.00 w Hotelu Gold zaplanowany został “Wieczór z Olimpijczykami”.
27 kwietnia odbędzie się VI Memoriał im. Dr Krzysztofa Kaźmierczaka podczas którego  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”. Uroczyste zamknięcie mistrzostw nastąpi o godzinie 20.00 w Hotelu Gold.
28 kwietnia, w godzinach 9.00 – 16.00, w G2A Arenie w Jasionce odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Lekarzy i Farmaceutów: „Postępy w medycynie sportowej i farmacji”.