Od września wraca Dembicka Giełda Staroci na Rynku

Po wakacyjnej przerwie wracają na dębicki Rynek Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz Dembicka Giełda Staroci. Imprezy będą się odbywać cyklicznie, w każdą drugą sobotę miesiąca od września do maja w godzinach od 6.00 do 13.00.

Jest to już siódmy sezon Dembickiej Giełdy Staroci, która zagościła po raz pierwszy na dębickim Rynku w 2013 roku. Giełda cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców ziemi dębickiej, którzy na kilkunastu stoiskach mogą obejrzeć i nabyć różne przedmioty. Sprzedawcy oferują m.in. porcelanę, książki, biżuterię, numizmaty, militaria, przedwojenne monety, kartki pocztowe, obrazy, stare zegary, lampy, meble, lustra, szkatułki, a nawet instrumenty muzyczne. Nie brakuje też rękodzieła, które można nabyć w ramach Jarmarku Twórczości Ludowej, Rzemiosła i Rękodzieła: ozdób świątecznych, drewnianych zabawek czy ręcznie robionej biżuterii.
Podczas jarmarków odbywają się także różnego rodzaju warsztaty artystyczne i występy kapel i zespołów ludowych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy.

Najbliższa Giełda Staroci odbędzie się 14 września. W odróżnieniu od poprzednich edycji organizator wprowadził konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc przez wystawców. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub e-mailowo u Organizatora Jarmarku/ Giełdy Staroci w Biuro Współpracy z Przedsiębiorcami Urzędu Miejskiego w Dębicy tel.: (14) 68 38 238 lub (14) 68 38 219, e-mail: boguslawa.lipien@umdebica.pl , jolanta.pazdzior@umdebica.pl.