Odpowiedzą za pobicie 24-latka w Podgrodziu

Policjanci ustalili trzech mężczyzn, którzy mieli związek z pobiciem 24-letniego obywatela Gruzji. Dwóch z nich zostało już zatrzymanych, przedstawiono im zarzuty. Prokurator objął sprawców pobicia policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło 10 września br. w miejscowości Podgrodzie. Na terenie jednej z firm, trzech mężczyzn, podczas dyskusji, miało zaatakować pokrzywdzonego. Napastnicy uderzali go pięściami i kopali po twarzy. Jeden z nich wyciągnął nóż i zranił pokrzywdzonego w głowę i plecy. Zaraz po tym, napastnicy uciekli. Pobity, 24-letni obywatel Gruzji, trafił do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne i po opatrzeniu opuścił placówkę medyczną.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców pobicia. Ustalili, że to trzej obywatele Gruzji, którzy zaraz po zdarzeniu, wyjechali z terenu powiatu dębickiego. 14 września, dwóch z nich zostało zatrzymanych na terenie Zielonej Góry. Przetransportowano ich do Dębicy. Wczoraj usłyszeli zarzuty. 31-latkowi, za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. 21-latek usłyszał zarzut pobicia, za co grozi kara 3 lat więzienia. Trzeci z mężczyzn, 39-letni obywatel Gruzji, nadal jest poszukiwany. 

Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano policyjny dozór oraz zakaz opuszczania Polski.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0