-->

OGRO – TRANS wezwany na dywanik do wójta. Brak realizacji kursów tłumaczy brakami kadrowymi

W związku z brakiem realizacji kursów autobusowych przez OGRO-TRANS w miniony weekend (tj. 10 i 11 kwietnia br.) zostało zorganizowane spotkanie z przewoźnika. Podczas spotkania wyrażono swoją dezaprobatę do takich działań. Przewoźnik został pouczony i przestrzeżony przed powtórzeniem takiej sytuacji.

Co na to OGRO – TRANS ? Przewoźnik zaistniałą sytuację tłumaczy brakiem zasobów kadrowych, spowodowanym absencją chorobową kierowców w związku z COVID-19.

Gmina Dębica tłumaczenia nie przyjmuje. Żadne okoliczności nie są wytłumaczeniem braku obsługi transportu zbiorowego w tych dniach. Dopełnieniem przewinienia jest brak jakiejkolwiek informacji skierowanej do kierownictwa Urzędu.

Obowiązkiem przewoźnika jest zapewnienie transportu publicznego nawet w sobotę i niedzielę – zgodnie z umową, a w przypadku braku możliwości świadczenia usługi powinien on zorganizować transport zastępczy. Z tytułu tego zdarzenia, zostaną wyciągnięte konsekwencje umowne wobec firmy.

Należy również zwrócić uwagę na ważny fakt jakim jest utrata płynności finansowej przez przewoźników na skale ogólnopolską, bez względu na to czy jest to przewoźnik prywatny czy komunalny.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0