Olimpiada na Olimpie – Dziewiątka Przedszkolakom - ziemiadebicka.pl

Olimpiada na Olimpie – Dziewiątka Przedszkolakom


17191510_803980353085531_5376793060824952407_nKolejna, XVI Olimpiada na Olimpie – DZIEWIĄTKA PRZEDSZKOLAKOM zgromadziła w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 rekordową liczbę dzieci. Wzięły w niej udział dzieci z publicznych i niepublicznych dębickich przedszkoli.

W imprezie, która odbyła się już po raz szesnasty wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pękala, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, przewodnicząca Komisji Oświaty Marta Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Pawełko-Tokarz, młodzi sportowcy, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele i rodzice. Organizatorem tej sportowej imprezy byli Prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec oraz dyrektor SP 9 Grażyna Pondo.

Co roku w igrzyskach dla przedszkolaków bierze udział coraz więcej dzieci. Sport jest czymś pięknym. Wymaga postawy fair play, ale też dostosowania się do pewnych zasad. Olimpiada sportowa cieszy i dorosłych, i dzieci, bo jest jednocześnie procesem wychowawczym, ale i źródłem zabawy, radości – mówi Andrzej Nylec.

Słowa piosenki oddają wszystko.

Zawsze wygrywa ten,
Kto dobrze bawi się,
zasady fair play dobrze zna.
Kto na podium będzie dziś?
Może ja a może Ty?”

W tym duchu po wielu dniach treningu reprezentanci poszczególnych przedszkoli przystąpili do sportowych zmagań drużynowych. Towarzyszyło im przy tym wiele pozytywnych emocji – radość z uprawiania sportu, solidarność grupowa, zaangażowanie i wspólne dążenie do osiągnięcia sukcesu. I chociaż zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna, to wszyscy wspaniale się bawili.

Pieczę nad sportową rywalizacją sprawował sędzia główny Krzysztof Bizoń wraz z nauczycielami wychowania fizycznego SP 9. Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg połączony ze zbieraniem skarbów z wyspy, bieg z przekładaniem szarfy, skok w dal z miejsca na odległość, rzuty woreczkiem do celu, bieg na czworakach przez tunel, bieg sztafetowy połączony z budowaniem domków z klocków.

Po sportowej rywalizacji, która przebiegała w duchu fair play rywalizację drużynową wygrał Weldon Kids, drugie miejsce zajęło PM nr 11, a trzecie PM nr 9.

Pozostałe przedszkola zostały sklasyfikowane na 4 miejscu :

Przedszkole nr 1

Przedszkole nr 2

Przedszkole nr 4

Przedszkole nr 5

Przedszkole nr 6

Przedszkole nr 8

Przedszkole nr 10

Przedszkole nr 7

Przedszkole nr 12

Ochronka Sióstr Służebniczek

Przedszkole Ukryty Dar

Przedszkole Hapy Kids

Przedszkole Radość

Oddział 0 przy SP nr 9

Wraz z turniejem sportowym ogłoszony został  konkurs plastyczny pod hasłem

MAŁY OLIMPIJCZYK- TO JA, na który wpłynęło bardzo wiele wspaniałych prac. Najlepsze z nich komisja nagrodziła dyplomami, upominkami.

Wyniki konkursu plastycznego

I . Marcel Micuła PM 8

Wiktoria Partyka PM 12

Emilia Rak PM 11

II. Laura Urjasz PM 8

Miłosz Kudłacz-Kmiecik Niepubliczne Przedszkole WELDON KIDS

Kalina Nylec PM 10

III. Mikołaj Strózik PM 8

Natalia Kitrys PM 8

Filip Cyboroń SP 9

Hubert Kras SP 9

PRACE PRZESTRZENNE:

  1. Zofia Kurzawa PM 5

Lilla Sarad SP 9

  1. Maksymilian Pazdan Niepubliczne Przedszkole UKRYTY DAR
  1. Nikola Bysiewicz PM 7

Małgorzata Sikora SP 9

Nagrody wręczał dyrektor SP 9 Grażyna Pondo ,z-ca dyrektora Dorota Batko prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec.

Dyrektor szkoły oraz prezes UKS OLIMP w  imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie Urzędowi Miasta oraz Januszowi Urbanikowi – prezesowi firmy VENTOR.

Udział w olimpiadzie to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, które zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności ruchowej przez całe życie. Zmęczeni, ale niezwykle dumni i szczęśliwi zawodnicy pozowali do wspólnych zdjęć. Kto wie, może wśród naszych młodych olimpijczyków są przyszłe gwiazdy sportu, które tak jak dzisiaj, dostarczą nam w przyszłości wiele radości i wzruszeń.

Żegnamy się na rok i już teraz zapraszamy na kolejną „XVII Olimpiadę na OLIMPIE –Dziewiątka- Przedszkolakom”.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy