Otylia Jędrzejczak, pływacka mistrzyni znowu trenowała z młodzieżą w Dębicy

Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy i trzykrotna rekordzistka świata po raz kolejny wybrała obiekty sportowe w Dębicy, aby z blisko 90 osobową grupą dzieci z całej Polski odbyć Swim Camp. W naszym mieście swoje umiejętności pływackie młodzi szkolić będą przez półtora tygodnia.

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trenują dzieci, które są na różnych etapach nauki i doskonalenia techniki pływania. Jak podkreśla mistrzyni, nie przypadkowo na Swim Camp wybrała Dębicę.
– Już od kilku lat przyjeżdżamy do Dębicy z naszymi obozami letnimi. Bardzo dogodne warunki treningowe. Po pierwsze bardzo dobra pływania, którą ja wspominam doskonale, bo kiedy ona powstała biłam tutaj rekordy Polski. Obiekty są dobrze skomunikowane z hotelem. Jest dobre zaplecze żywieniowe i treningowe. I to co dla nas ważne, dzieci z całej Polski mają możliwość dojechania. Ten obóz w Dębicy jest jednym z naszych największych – podkreślała Otylia Jędrzejczak.   

Obiekty sportowe w Dębicy chętnie wybierają na obozy kluby z całej Polski.  Marta Pawełko-Tokarz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ukrywa, że obecność mistrzyni to dla wszystkich duża radość.
– Dla nas to wyróżnienie, bo pani Otylia jest osobą znaną, utytułowaną, najlepszą naszą pływaczką, więc jest nam niezmiernie miło, że z sentymentem wraca do Dębicy, że organizuje tutaj obozy sportowe. Jest to prestiż i korzyść dla miasta – dodaje dyrektor MOSiR-u.

Młodzi pływacy efekty swojej pracy na obiektach w Dębicy sprawdzą na zawodach w Rzeszowie.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0