Paczki dla seniorów zamiast kartek świątecznych

Blisko 100 paczek trafi jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi do seniorów z Dębicy, podopiecznych MOPS-u. W tym roku Miasto Dębica zrezygnowało z wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych i zamiast tego dębicki ratusz oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przygotowali dla seniorów paczki świąteczne oraz stroiki.

– Z jednej strony zachowujemy środki ostrożności, dlatego zrezygnowaliśmy w tym roku z wysyłania kartek świątecznych w tradycyjnej formie, z drugiej strony chcemy wspomóc w ten sposób osoby starsze, a więc tych dębiczan, którzy w obecnej sytuacji doświadczają samotności i które w okresie pandemii, mają problem m.in. ze zrobieniem zakupów – tłumaczy burmistrz Mariusz Szewczyk.

Paczki dla seniorów trafią jeszcze przed świętami. Ich dystrybucją zajmą się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. W związku ze stanem epidemii w Polsce, zawieszona została działalności w dziennych domach i klubach seniora, centrach i klubach integracji społecznej, placówkach wsparcia dziennego oraz środowiskowych domach samopomocy.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0