Pełnomocnik ds. młodzieży apeluje do dyrektorów szkół

Pełnomocnik ds. młodzieży Wójta Gminy Dębica Aleksandra Sternik wystosowała apel do Dyrektorów Szkół z terenu Gminy Dębica, w którym prosi o wsparcie dla uczniów w czasie powrotu do szkoły. Podkreśla, że uczniowie czują lęk przed powrotem do szkoły oraz mają problemy o podłożu emocjonalnym, psychologicznym, a nawet depresyjnym. Poniżej przedstawiamy pełną treść apelu.

Dyrektorzy Szkół Gminy Dębica

Działając w imieniu uczniów z terenu Gminy Dębica, proszę o akceptację mojego apelu dot. powrotu uczniów do szkół.

Ostatni rok, był rokiem bardzo trudnym dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla uczniów którzy ze względu na obostrzenia sanitarne zostali przekierowani na nauczanie zdalne.

Zamknięci w swoich domach zaczęli z czasem odczuwać przygnębienie spowodowane odizolowaniem, problemami z przyswojeniem materiału nauczania oraz samodyscypliną co wpłynęło na pojawienie się problemów o podłożu emocjonalnym, psychologicznym a nawet depresyjnym.

Na podstawie rozmów z uczniami, nauczycielami, rodzicami odbieramy sygnały pojawiających się symptomów dotyczących wycofania się uczniów, bierności, apatii oraz lęku przed powrotem do szkoły spowodowany obawą przed sprawdzianami weryfikującymi poziom i wyniki nauczania zdalnego. 

Powrót uczniów do nauczania stacjonarnego to ogromne wyzwanie dla placówek oświatowych. Uczniowie potrzebują przypomnienia jak wygląda powrót do normalności.  Należy otoczyć ich wsparciem psychologicznym, szczególnie tych z najmłodszych klas szkół podstawowych oraz średnich, aby mogli się zmobilizować i wznowić aktywność w sferze naukowej i społecznej.

Apelujemy, aby powrót na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego nie był dla uczniów powodem do strachu przed wielką ilością testów oraz sprawdzaniem zeszytów, lecz wsparciem zdrowia psychicznego i emocjonalnego, poprzez realizację zajęć motywujących do nauki, poszukiwania hobby i zainteresowań.

Z wyrazami szacunku

Pełnomocnik ds. Młodzieży
Wójta Gminy Dębica
Aleksandra Sternik

Przewodnicząca Komisji Infrastruktury
Społeczno-Oświatowej Rady Gminy Dębica
Agata Wiater

Zastępca Wójta Gminy Dębica
Marek Mikrut

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0