Pijany kierowca sprawcą kolizji

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, w którym kierujący volkswagenem wjechał w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku citroena. Następnie przez zachowanie kierowcy passata, doszło jeszcze do kolizji dwóch innych pojazdów. Okazało się, że 66-latek, siedzący za kierownicą volkswagena, był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Strzegocicach, około godz. 21.30. Zgłoszone zdarzenie drogowe dotyczyło kolizji czterech samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący osobowym volkswagenem passatem, 66-letni mieszkaniec gminy Jodłowa, jadąc drogą powiatową w kierunku Pilzna, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym citroenem c3. Pojazdem kierowała 51-letnia mieszkanka Strzegocic. Kierujący volkswagenem jechał nadal przeciwnym pasem jezdni. Jadąca z naprzeciwka, 51-letnia mieszkanka Strzegocic, widząc zagrożenie, zatrzymała swojego peugeota 2008, a następnie chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zaczęła cofać i uderzyła w stojącego za nią peugeota 307, którym kierowała 29-letnia mieszkanka Brzostka.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca volkswagena jest pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2,2 promila alkoholu. Na szczęście nikt w tych zdarzeniach poważnie nie ucierpiał. Sprawca kolizji został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Nietrzeźwy 66-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0