Piknik Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej

W minioną sobotę w Ośrodku Wypoczynkowym w Jałowcach miał miejsce piknik integracyjny Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni artyści, którzy współtworzą dębickie opery. W ich imieniu na ręce Stefana Bieszczada złożył podziękowania Paweł Adamek.

-W przyszłym roku minie 20 lat odkąd w Dębicy wystawiane są opery – mówił Paweł Adamek. Dziękujemy za coroczną opiekę nad nami. W 2019 roku zamierzamy wystawić operę Verbum Nobile i na pewno będzie to duże wydarzenie dla całej Ziemi Dębickiej.

Paweł Adamek wręczył Stefanowi Bieszczadowi album ze zdjęciami z ostatniej, tegorocznej opery oraz kasetę z nagraniem widowiska zrealizowaną przez Bogdana Chłopka, operatora z Polskiej Telewizji Regionalnej.

Waldemar Cieśla składając podziękowania za kolejny rok działalności Stowarzyszenia przekazał Stefanowi Bieszczadowi obraz Jana Pawła II.

-Pewnie wielu z zebranych tu osób nie wie, że prezes naszego Stowarzyszenie otrzymał z rąk prezydenta Polski Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – mówił do zgromadzonych w “Jałowcach” gości Wadlemar Cieśla. Proszę przyjąć ten obraz, i jeśli znajdzie się gdzieś na ścianie w gabinecie kawałek wolnego miejsca proszę go tam zawiesić i pamiętać, że jest wiele ludzi na któych pomoc zawsze może Pan liczyć.

– Nie byłoby nas tu wszystkich, nie byłoby tych spotkań gdyby nie Paweł Adamek który zaraża nas swoją energią i zapałem. Nie byłoby też tych spotkań, gdyby nie wy, drodzy Państwo którzy tworzycie dzieła rokrocznie prezentowane na dębiciej scenie. Dla mnie wasza ostatnia opera była wyjątkowa w formie i treści. Bardzo wam za nią dziekuję – mówił Stefan Bieszczad.