Pilzno.Kolejny Start Harcerski za nami - ziemiadebicka.pl

Pilzno.Kolejny Start Harcerski za nami


inauguracja-harcerskiej-dzialalnosciW sobotę, 30 września został uroczyście rozpoczęty kolejny rok harcerskiej działalności. W tym roku organizatorami startu była 10. Drużyna Harcerska “Czarne Dęby” z Łęk Dolnych oraz 3. Drużyna Harcerska z Łęk Górnych.

Uroczystość inauguracji rozpoczęła się patriotyczną mszą św. w kościele w Łękach Górnych. Po zakończeniu mszy, harcerze przemaszerowali na boisko szkolne, na którym odbył się apel.

– Po apelu nastąpiła mniej oficjalna część, czyli posiłek oraz gra zadaniowa. Po jej zakończeniu harcerze zgromadzili się przy rozpalaniu ognia, następnie wspólnie zaśpiewano piosenki harcerskie – relacjonują organizatorzy.

Na uroczystości pojawili się również Mali Strażacy z Łęk Dolnych, którzy zademonstrowali musztrę oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Akcję ratowania poszkodowanych w wypadku przedstawili również starsi strażacy z OSP Łęki Dolne. Następnie obecnym drużynom wręczono pamiątkowe medale i dyplomy oraz podziękowania osobom, które są zawsze wsparciem i służą pomocą drużynom harcerskim. Na zakończenie Startu Harcerskiego, tradycyjnie w kręgu wokół ogniska, wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce, zaśpiewali “Braterskie Słowo”

Galeria zdjęć: kliknij tutaj.

Źródło: UM Pilzno