Pilzno. Nadanie imienia Józefy Rysińskiej mostowi na rzece Dulcza. - ziemiadebicka.pl

Pilzno. Nadanie imienia Józefy Rysińskiej mostowi na rzece Dulcza.


nadanie-imienia-mostu-jozefy-rysinskiejW środę, 24 stycznia odbędzie się uroczystość nadania imienia mostu Józefy Rysińskiej, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Most na rzece Dulcza przy ul. Legionów w Pilźnie został niedawno zmodernizowany. W listopadzie 2017 r. Rada Miejska w Pilźnie podjęła uchwałę o uhonorowaniu kobiety, którą w 1966 r. odznaczono medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Odznaczenie jest przyznawane osobom i rodzinom, które z narażeniem własnego życia ratowały Żydów z Holocaustu.

O godz. 11.30 w pilźnieńskim klasztorze karmelitów zostanie odprawiona msza św. z modlitwą o jedność Chrześcijan i Żydów. Uroczystość nadania imienia i poświęcenia mostu rozpocznie się ok. godz. 12.20.

Sylwetka Józefy Rysińskiej jest dostępna tutaj: kliknij, aby przejść na stronę. Zdjęcie Józefy Rysińskiej pochodzi z archiwum instytutu Yad Vashem.

Z kolei w czwartek, 25 stycznia w Muzeum Regionalnym w Pilźnie będzie miał miejsce wernisaż wystawy “Miasto z Przeszłości. Społeczność żydowska Pilzna na przestrzeni wieków”, rozpoczęcie o godz. 17.

O godz. 18:30 serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Pilźnie na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu Mojse Band.

Źródło: UM Pilzno