Planujesz montaż balustrady? Sprawdź dlaczego warto postawić na stal nierdzewną

Barierki i poręcze montowane są przy schodach, tarasach czy pochylniach. Można je spotkać zarówno w domach, na klatkach schodowych bloków, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Ich podstawowym zadaniem jest to związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. A gdy mówimy o bezpieczeństwie, nie można iść na żadne kompromisy. Choć balustrady wykonywane są różnych materiałów, jak choćby drewno czy aluminium, niezawodność na lata potrafią zapewnić przede wszystkim te wykonane ze stali nierdzewnej.

Bez nich ani rusz. Balustrady pomagają w pokonywaniu schodów i je zabezpieczają!

Balustrady, choć zwykle nie skupiamy na nich zbyt wiele uwagi (przynajmniej do momentu, w którym się zepsują), pełnią szereg niezwykle ważnych funkcji. Dla osoby, mającej problem z poruszaniem się, poręcze zamontowane przy schodach są nieocenioną pomocą. Sytuacja wygląda podobnie, gdy mówimy o wejściach do budynków użyteczności publicznej czy o zawieszonej nad jezdnią kładce. W przypadku domu jednorodzinnego balustrada często montowana jest na tarasie lub na wyższym piętrze – tak by zniwelować ryzyko upadku z wysokości, który może zakończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Barierki i poręcze są najczęściej intensywnie eksploatowane, a co więcej narażone też na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego już na samym początku warto zadbać o to, by balustrada wykonana została z niezawodnego i wytrzymałego surowca, któremu niestraszne będą zarówno oddziaływanie sił mechanicznych, jak i wpływ pogody. Z wszystkich tych zadań z nawiązką wywiąże się stal nierdzewna.

Stal nierdzewną cenią również dekoratorzy wnętrz. Elegancja łączy się tu z wytrzymałością

Balustrady, do montażu których wykorzystano elementy ze stali nierdzewnej, zyskują coraz większą popularność. Nic zresztą dziwnego – poza długowiecznością, odpornością na korozję i prostą pielęgnacją, materiał ten daje ogromne możliwości aranżacyjne – doskonale może wkomponować go zarówno w wystrój danego wnętrza, jak i wygląd elewacji. Co więcej, stali nierdzewnej możemy nadać dodatkowych walorów estetycznych poprzez szlifowanie, piaskowanie lub polerowanie, tak by perfekcyjnie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Wbrew pozorom wykonana z niej balustrada nie musi mieć wyłącznie prostej formy – komponenty wykonane z tego surowca oferowane w hurtowni INOX Polska pozwalają na wykonanie obramowania o praktycznie dowolnym kształcie. Do ich produkcji użyto dwóch rodzajów stali https://inox-polska.pl/ najwyższej jakości: AISI 304 (zalecany do stosowania wewnątrz budynków) i AISI 316 (szczególnie odporny na działanie czynników atmosferycznych).

Podziel się z innymi
Shares