Planujesz zamówić etykiety na produkty? Poznaj nowoczesne naklejki reklamowe

Etykietowanie produktów jest stałym elementem procesu produkcji. Niezależnie od tego, czy działasz w branży spożywczej, kosmetycznej, przemysłowej lub innej, zastosowanie odpowiednich etykiet to ważny krok w kierunku rozwoju Twojej marki. Jakie technologie drukowania są obecnie na topie i który typ etykiet wybrać, żeby należycie oznaczyć oferowane produkty? Wbrew pozorom, zadanie to wcale nie jest proste. W dokonaniu dobrego wyboru pomoże znajomość dostępnych rozwiązań, jak również współpraca z polecanym producentem etykiet.

Rodzaj etykiety dopasuj do konkretnego produktu
Każdy produkt wymaga zastosowania etykiety, która będzie adekwatna do jego kształtu i przeznaczenia. Inne naklejki stosuje się na szklanych butelkach, inne zaś na opakowaniach z mrożonkami. W niektórych przypadkach rewelacyjnie zdadzą egzamin etykiety papierowe, w pozostałych okażą się one za mało trwałe. Wybierając rodzaj naklejek trzeba więc wziąć pod uwagę, w jakich warunkach produkt będzie przechowywany.

Towar, narażony na działanie niskich bądź wysokich temperatur albo wilgoci, warto oznakować etykietą na podłożu foliowym. To funkcjonalny rodzaj naklejek stosowany do znakowania produktów, które będą przechowywane w trudnych warunkach. Cechuje je doskonała wytrzymałość i długa żywotność, a także wysoka elastyczność. Tego rodzaju samoprzylepne etykiety na produkty perfekcyjnie sprawdzają się np. na opakowaniach PCV, do znakowania kosmetyków, artykułów spożywczych, a nawet leków. Odporne na ścieranie etykiety foliowe równie często są wykorzystywane w przemyśle. Inną odsłoną naklejek produktowych są te, wykonane z papieru. Z powodzeniem można nimi oznaczać produkty spożywcze, butelki, opakowania kartonowe, materiały biurowe – wszystko to, co będzie eksponowane wewnątrz pomieszczeń.

Etykietowy zawrót głowy. Wybierz z korzyścią dla siebie!
Najnowsze technologie pozwalają produkować etykiety różnego typu, na rozmaitych podłożach. Klienci mają do wyboru m.in. naklejki produktowe na rolce lub na arkuszu, wycinane po obrysie, laminowane, przeznaczone na palety, butelki, kanistry, worki i inne opakowania. Aby nie pogubić się w natłoku rodzajów i dokonać dobrego wyboru, skorzystaj z doradztwa ekspertów z Drukarni Grafpress. Specjaliści podpowiedzą Ci, jakie etykiety będą odpowiadać Twoim potrzebom i zaproponują indywidualny projekt w bardzo atrakcyjnej cenie. Składając zamówienie na etykiety produktowe, kieruj się obowiązującymi trendami i własną wizją na promocję marki. Uwzględnij przy tym działania konkurencji oraz preferencje swojej grupy docelowej. W podjęciu dobrej decyzji pomogą Ci eksperci – zdaj się na ich wiedzę, a szybko odczujesz korzyści!

materiał zewnętrzny

Podziel się z innymi
0Shares
0 0