„Podaj Wieszak” w II LO w Dębicy

Po raz kolejny uczennice II LO w Dębicy włączyły się w realizację projektu społecznego w ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Tym razem realizowany przez uczennice projekt pod hasłem „Podaj Wieszak” ma zwrócić uwagę na problem nieprzemyślanych zakupów zwłaszcza podczas takich wydarzeń jak np. zbliżający się właśnie Black Friday.

Rewolucja w modzie jest sprawą nas wszystkich, dlatego licealistki chcą uświadamiać oraz przestrzegać przed szkodliwością branży odzieżowej. Nie tylko będą porównywać modę szybką i zrównoważoną, ale również zajmą się informowaniem o prawach osób pracujących w szwalniach, ochronie środowiska i tłumaczeniem skomplikowanych pojęć.

„Chcemy zwrócić uwagę na coś, czego naszym zdaniem wciąż brakuje – rzetelnych i przejrzystych informacji na temat wpływu mody na planetę, ale również na życie nas wszystkich. Pragniemy, aby nasz projekt był przestrzenią do wymiany wiedzy i myśli, które mogą doprowadzić do trwałych zmian” – mówi Julia Pyzińska, liderka zespołu.

 ,,Moda musi być transparentna i odpowiedzialna, nie może narażać życia czy zdrowia ludzi” – podkreśla Izabela Bieszczad.  

Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby osób, zarówno dorosłych, jak i młodzieży z przekazem, dlaczego bycie świadomym konsumentem jest tak ważne w obecnych czasach. Patronat nad projektem objęła organizacja na rzecz odpowiedzialnej mody – Fashion Revolution Polska.

źródło: II LO w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0