Podróże z telefonem w dłoni. O czym należy pamiętać, wyruszając na wycieczkę?

W dzisiejszych czasach smartfon jest nieodłącznym elementem każdej podróży – w nim właśnie przechowywane są specjalne dane takie jak paszporty, mapki czy baza informacji na temat miejsca. Współcześnie telefon spełnia funkcje kilku narzędzi w jednym – między innymi latarki, nawigacji, mapy czy nawet słownika języków obcych! To właśnie z tego powodu wiele osób nie do końca odłącza się od sieci, korzystając ze specjalnego pakietu usług, jakie oferuje smartfon. Również dlatego wielu podróżników zaopatruje swoje telefony w specjalne akcesoria ochronne – do najpopularniejszych należą szkła hartowane i obudowy.

Gdy żaden upadek nie jest straszny. O posiadaniu szkła hartowanego słów kilka

Szkło hartowane jest niemalże niezbędnym elementem wyposażenia telefonu każdego podróżnika – wszystko dzięki licznym zaletom, jakie niesie jego posiadanie. Przedmiot ten cechuje się wysoką odpornością na zarysowania, trwałością i zachowaniem przy tym pełnej wrażliwości ekranu – te trzy cechy składają się na skuteczną ochronę podczas upadku czy niefortunnego przygniecenia telefonu ciężkimi przedmiotami. Z tego względu są one na topowych pozycjach na liście rzeczy, w które należy wyposażyć telefon przed podróżą – należy jednak pamiętać o kilku ważnych elementach, jakie składają się na sam wybór szkła i jego późniejszą aplikację. Jednym z najważniejszych zdecydowanie jest wycięcie i dopasowanie – dlatego przede wszystkim należy kupować szkła z zaufanych, specjalistycznych sklepów. Wtedy ma się pewność, że rzeczywiście zakupione przez nas szkło jest dostosowane do określonego modelu. Zazwyczaj do zestawów dołączane są także specjalne pakiety aplikacyjne – dzięki czemu szkło można założyć samodzielnie. Podążanie za instrukcją w tym przypadku również wpływa na dalszy komfort używania szkła ochronnego. Nie zapominajmy o pielęgnacji – nawet po założeniu, należy dbać o szkło hartowane; istnieją do tego specjalne akcesoria, takie jak chusteczki z mikrofibry czy płyny przeznaczone do czyszczenia szkieł tego typu.

Ochrona z obydwu stron. Case na etui niezbędny do podróżowania

Oprócz szkła hartowanego, warto zaopatrzyć się w porządne etui na telefon. Jego cel jest podobny: ma za zadanie chronić smartfon przed odniesieniem mechanicznych uszkodzeń wynikających z upadku czy przygniecenia. Obecnie na rynku potencjalny klient ma dostęp do różnego rodzaju pokrowców. Mogą one różnić się między sobą materiałem, z którego są zrobione, designem lub kolorystyką. Dla podróżników szczególnie polecane są etui pancerne – znaleźć je można między innymi w sklepie Pancernik. Prawdziwa różnorodność etui dostępna jest do zobaczenia pod linkiem https://pancernik.eu/. Warto połączyć ze sobą dwie formy ochronne, jakimi są szkło i etui na telefon. Zdarzenia bywają bowiem niezwykle różne; telefon nie jest niczym kromka chleba z masłem – może spaść zarówno w dół wyświetlaczem, jak i tyłem, w obu przypadkach rozbijając się na kawałki. Kupując sprzęt od producentów, których głównym celem jest zapewnienie ochrony telefonom różnego rodzaju poprzez oferowane profesjonalne akcesoria, możesz być pewnym ich jakości. Jeżeli więc szykuje ci się podróż życia, nie czekaj aż zdarzy się incydent z telefonem – zainwestuj w zestaw szkło plus etui i ciesz się chwilami bez zaprzątania sobie głowy scenariuszami upadku swojego smartfona.

materiał zewnętrzny

Podziel się z innymi
Shares