Podziękowała policjantom za odzyskanie pieniędzy. Seniorka padła ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”

„Za podjęcie działań, które doprowadziły do odzyskania oszczędności całego mojego życia” – takimi słowami mieszkanka Dębicy podziękowała policjantom. Wdzięczność za szybką i skuteczną interwencję dębickich policjantów dotyczącą wyłudzenia dużej sumy pieniędzy, kobieta wyraziła w podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, wpłynęły pisemne podziękowania od mieszkanki Dębicy, w których wyraziła swoją wdzięczność i wyrazy uznania dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, a w szczególności dla asp. szt. Witolda Kramarza. Policjant pomimo tego, że był w czasie wolnym od służby podjął czynności, które doprowadziły do odzyskania przez pokrzywdzoną pieniędzy.

W połowie listopada, kobieta padła ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka”. Do 79-letniej mieszkanki Dębicy zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział, że spowodował poważny wypadek samochodowy, jest zatrzymany i prosi o pilną pomoc finansową. Określił wysokość kwoty, która ma zostać przekazana, na poczet wypłacenia domniemanego zadość uczynienia osobom pokrzywdzonym w wypadku drogowym. Kobieta, nie podejrzewając oszustwa, przygotowała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kiedy o sprawie dowiedzieli się policjanci natychmiast podjęli działania.

Dzięki ich szybkiej i skutecznej interwencji, w porę udało się zablokować wypłatę środków.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0