Podziękowanie za pomoc w czasie pandemii

Dyrektor MOPS w Dębicy Małgorzata Kędzior wspólnie z Radną Rady Miejskiej w Dębicy Moniką Gaduła oraz Agnieszką Krysiak- kierownikiem działu usług Opiekuńczych w MOPS Dębica 16 lipca (piątek) spotkały z młodzieżą należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Miłosierdzie Bożego Dębicy, której opiekunem jest ksiądz Krzysztofem Fejkiel.

Spotkanie było okazją do podziękowania Księdzu Krzysztofowi Fejkiel oraz młodzieży za wspieranie dębickich seniorów podczas trzeciej fali pandemii, a zarazem pomoc pracownikom MOPS Dębica w realizacji rządowego programu „Wspieraj seniora”.

35 wolontariuszy w tym również ksiądz Krzysztof pomoc seniorom świadczyli na podstawie umowy zawartej pomiędzy dyrektorem MOPS w Dębicy a wolontariuszami a w przypadku osób niepełnoletnich z ich rodzicami.

Do ich obowiązków należało między innymi: robienie zakupów seniorom, przynoszenie obiadów, wynoszenie śmieci.

Akcją z ramienia MOPS koordynowała Agnieszka Krysiak Kierownik Działu Usług Opiekuńczych a ze strony grupy KSM ksiądz Krzysztof Fejkiel oraz Amelia Kasprzyk.

Przypominamy, iż rządowy program „ Wspieraj seniora” zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo.

Oprócz wolontariuszy program „Wspieraj Seniora„ w mieście Dębica realizowany jest w dalszym ciągu przez pracowników MOPS a w szczególności przez pracowników socjalnych oraz pracowników działu usług opiekuńczych.

Młodzieży życzymy udanych wakacji, które pozwolą nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami, a księdzu Krzysztofowi entuzjazmu i energii w dalszej posłudze i pracy na rzecz bliźnich.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0