-->

Policjanci z Dębicy oddali osocze, żeby pomóc chorym na COVID-19

Policjanci z Dębicy, którzy pokonali koronawirusa stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest bardzo poważna. Funkcjonariusze z Dębicy mając świadomość, że na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie bez żadnego zastanowienia, zdecydowali się podzielić nim z najbardziej potrzebującymi.

Początkiem listopada, dwóch policjantów dębickiego wydziału ruchu drogowego zapoczątkowało udział naszych funkcjonariuszy w akcji związanej z oddawaniem osocza. W ubiegły piątek kolejni policjanci oddali osocze do leczenia osób zarażonych wirusem. Wśród nich było 5 policjantów dębickiej drogówki oraz 2 funkcjonariuszy prewencji. W pomoc chorym zaangażowali się również naczelnicy wydziału prewencji oraz ruchu drogowego, podinspektorzy Andrzej Mroszczyk oraz Waldemar Mytkoś,

Proces oddawania osocza nie jest bolący ani skomplikowany. Dlatego też zachowanie policjantów powinno być zachętą dla innych, którzy mogą pomóc. Ten gest, czy też inicjatywa może okazać się darem życia.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0