Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru - ziemiadebicka.pl

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru


W ubiegły piątek policjanci z Czarnej zatrzymali sprawcę kradzieży roweru elektrycznego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec miejscowości Grabiny. Mężczyzna był kompletnie pijany.
W piątek policjanci z posterunku w Czarnej przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru elektrycznego. Złodziej zabrał rower sprzed jednego ze sklepów przy ulicy Dworcowej w Czarnej. Funkcjonariusze sprawdzili okolicę, lecz nie napotkali mężczyzny odpowiadającego rysopisowi, który został podany przez świadka zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać sprawcę kradzieży roweru. Skradziony jednoślad właściciel wycenił na kwotę około 1500 zł.

Tego samego dnia, około godz. 14, policjantka, która wykonywała czynności w związku z tą kradzieżą, będąc już po służbie, zauważyła mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży. Złodziej poruszał się skradzionym jednośladem po miejscowości Grabiny. Do policjantki dojechał funkcjonariusz, z którym tego dnia pełniła służbę. Wspólnie zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Grabin. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. 26-latka przewieziono do Posterunku Policji w Czarnej celem dalszych czynności.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Czarnej.

źródło: Podkarpacka Policja