Ponad 30 tysięcy złotych dla Orkiestry w Gminie Dębica

W niedzielne popołudnie występami grup działających przy CKiB rozpoczęliśmy 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku ludzie dobrej woli nie zawiedli wypełniając po brzegi salę widowiskową Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu i Domu Kultury w Nagawczynie, wyśmienita kuchnia i licytacje sprawiły, że puszki naszych wolontariuszy były cały czas pełne.

W Gminie Dębica zebrano kwotę 30 398,65 zł i 4 Euro.

Najwyższa kwota jaka zasiliła konto orkiestry to 10000 zł, a ofiarodawca to Firma ŚNIEŻKA. Kwotę 1300 zł uzyskano podczas licytacji piłki z autografem Artura Jędrzejczyka, którą wylicytowała Firma Plastbud. Rower podarowany przez firmę Arkus&Romet Group, został wylicytowany przez firmę TAR-BUD Dominik Tarczyński i zasilił konto fundacji kwotą 550zł. Pióro przekazane przez Wójta Gminy Dębica zostało wylicytowane za kwotę 500 zł. Koszulka reprezentacji Polski w siatkówce trafiła w ręce Pawła Matery – właściciela firmy EPX z Pustkowa za kwotę 350zł. Tort przygotowany specjalnie na tę okazję przez Cukiernię WIKTOR z Dębicy za kwotę 200 zł został wylicytowała jednostka OSP Paszczyna.

W Pustkowie-Osiedlu Orkiestra grała długo, głośno i radośnie! Na scenie wystąpiły grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy Heja Hola, Zespół Śpiewaczy WIARUSY, Zespół Image Dance – seniorki oraz juniorki, „Kolorowe Piruety”, a także grupa „Młodziaki luzaki”. Zespół Inspirado- grupa kadetek i formacja seniorek w choreografii z pomponami. Część artystyczną zakończył Koncert Orkiestry Dętej. Po koncercie światełkiem do nieba – odpaleniem zimnych ogni posłaliśmy pozytywną gminną energię! Nad całością czuwała Jednostka OSP z Paszczyny.

Kulinarne specjały zostały przygotowane przez: Klub Seniora i KGW z Brzeźnicy, KGW z Pustkowa-Krownic, Klub Seniora i KGW z Paszczyny, Klub Seniora z Pustkowa-Osiedla, Firmę „Mateo” z Dębicy oraz Zespół Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla.

Do Akcji włączyła się również firma TianDe z Dębicy, na której stoisku można było wykonać profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na dłonie. Firma przekazała również kosmetyki do licytacji.

Jednostka OSP z Paszczyny zorganizowała pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W Domu Kultury w Nagawczynie również nie zabrakło występów i licytacji. Z występami tanecznymi zaprezentowali się: ZPiT Mali Wisłoczanie, grupy Easy Bizzzy i SS Crew, nie zabrakło występów wokalnych dzieci, uczestniczących w zajęciach „Muzykomania”. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowała jednostka OSP Nagawczyna.

Dziękujemy za kiermasz ciast i potraw przygotowany przez: KGW i Klub Seniora z Nagawczyny, KGW z Zawady, KGW i Klub Seniora ze Stobiernej oraz KGW i Klub Seniora ze Stasiówki. W akcję włączyła się także firma GASTRO – Ewa Dobrowolska, przygotowując dla wszystkich bigos. Wolontariat Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica przygotował kącik malowania twarzy.

Za oprawę muzyczną dziękujemy panu Mikołajkowi Bąk z „Muzykomanii”.

Nie zabrakło także licytacji. Piłkę z autografem Artura Jędrzejczyka za kwotę 200 zł wylicytował radny Gminy Dębica Dariusz Dobrowolski. Tort ufundowany przez Cukiernię WIKTOR z Dębicy wylicytowała za kwotę 200 zł jednostka OSP Nagawczyna. Koszulki Aleksandry Kazały, pochodzącej z Dębicy reprezentantki Polski juniorów, zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Europy w siatkówce, zostały wylicytowane za kwoty 200 zł i 100zł.

Nie zabrakło światełka do nieba w postaci zimnych ogni.

Na rzecz WOŚP zbierały również szkoły z terenu Gminy Dębica. Kwota jaką udało się zebrać w szkołach to 6146,42 zł (w tym największą kwotę 1517,90zł zebrano w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy oraz 1287,04zł w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i przedszkolu w Pustkowie-Osiedlu).

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom: Alanowi Głodek, Monice Christoff, Julii Marszałek, Kornelii Drzał, Karolinie Marć, Beacie Rakoczy oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Dziękujemy Straży Gminnej, Strażakom z jednostek OSP Paszczyna i OSP Nagawczyna oraz Gminnemu Zakładowi Komunalnemu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, a są to:

 1. Piotr Mikrut – Prezes Zarządu Śnieżka

 2. Stanisław Cabaj – Właściciel Firmy Mateo

 3. Wiesław Grzyb – Prezes Firmy ARKUS&ROMET Group

 4. Zofia i Zbigniew Góreccy – Firma Jubilerska „Górecki” Dębica

 5. Józef Darłak – Prezes Firmy DARCO

 6. Stanisław Jarosz – Prezes Zarządu Firmy Taurus

 7. Maciej Armata – Właściciel Firmy „ARBUD” Straszęcin

 8. Urszula, Jarosław Zybura – Właściciele Drukarnia ZET

 9. Stanisław Wróbel – Firma Handlowo-Usługowa „Mini-Market”

 10. Joanna Gałuszka –Właścicielka Firmy Załadunek, Usługi i Handel G-Krusz

 11. Agata i Artur Legutko –Właściciele Firmy Cimesmak

 12. Mariusz Stafiński – właściciel Piekarni „Storczyk” Brzeźnica

 13. Andrzej Barszcz-Prezes STEK-ROL

 14. Józef, Renata Kizior –Właściciele Firmy Maxpol

 15. Zofia Buszek – Właścicielka Centrum Ubezpieczeniowego w Dębicy

 16. Robert i Anna Kobos – Właściciele Firmy KABANOS

 17. Bernadetta Bereś- Kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Pustkowie-Osiedlu

 18. Rafał Kidawa – Prezes Zarządu Firmy GALICJA w Brzeźnicy

 19. Wioletta Kania – Dyrektor Generalny Firmy RAVI w Brzeźnicy

 20. Bogdan Dziuk BOGGI OKNA

 21. Elżbieta Różak – Pizzeria ELMI w Brzeźnicy

 22. Ewa Panek – AZYMUT

 23. Paweł Leski – HUTCHINSON Zawada

 24. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica

 25. Latoszyn Zdrój Sp. z o.o.

 26. Ewa Król – rękodzieło

 27. Paweł Król – grafika

 28. Anita Pawełek- ROYAL NAILS

 29. Tomasz Pawełek – ROYAL STAR

 30. Gabinet weterynaryjny Jakub Durda w Brzeźnicy

 31. KGW Brzeźnica

 32. Salon fryzjerski Wioletta Skóra

 33. Firma GASTRO Ewa Dobrowolska

 34. Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0