-->

Popiersie Króla Władysława Jagiełły jutro dotrze do szkoły

Wykonane na jubileusz 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy popiersie jej patrona, króla Władysława Jagiełły wykonane przez absolwenta tej placówki rzeźbiarza Sławomira Micka jutro ma dotrzeć do szkoły. Trwa zbiórka funduszy na postument do popiersia.

W 2020 roku przypada 120 rocznica utworzenia jednej z najstarszych szkół w Dębicy. Z tej okazji społeczność szkoły postanowiła ufundować popiersie patrona i ustawić je na postumencie przed szkołą.

„W chwili obecnej jeśli chodzi o zaawansowanie realizacji przedsięwzięcia mamy już potwierdzone zawiadomienie o budowie obiektu małej architektury wraz z pozytywną opinią Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków. Popiersie odlane w brązie jest już wykonane i we czwartek ma fizycznie pojawić się w szkole. Ponadto Burmistrz Miasta Dębica przesłał promesę wykonania części robót budowlanych, jako wkład miasta w realizację przedsięwzięcia w związku z docenieniem faktu, że obiekt będzie udostępniony mieszkańcom miasta” – mówi redakcji portalu ziemiadebicka.pl Wiesław Ostafin, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Jak dodaje dyrektor w tej chwili brakuje jeszcze funduszy na wykonanie postumentu na którym stanie popiersie, ponieważ całość przedsięwzięcia jest finansowana z dobrowolnej zbiórki wśród absolwentów, sympatyków i firm. Prośba o takie wsparcie zamieszczona została na stronie szkoły.

Wpłat na popiersie można dokonywać na konto:
Podkarpackie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
39-200 Dębica, ul. Słowackiego 9
Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/ Dębica
Nr konta: 82 8642 1139 2013 3909 8179 0001
Dopisek: POPIERSIE
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Tel.: (14) 6702616
e-mail: liceum@jagiello-debica.edu.pl

O inicjatywie popiersia Króla Władysława Jagiełły przeczytasz także TUTAJ 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0