Poszukują pamiątek z historii szkoły przed zbliżającym się jubileuszem 80-lecia powstania "Mechanika" - ziemiadebicka.pl

Poszukują pamiątek z historii szkoły przed zbliżającym się jubileuszem 80-lecia powstania “Mechanika”


"Mechanik" w trakcie budowy 1938 r.

“Mechanik” w trakcie budowy 1938 r.

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II, popularnym “Mechaniku” ruszają przygotowania do przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 80-lecia powstania szkoły. Oficjale obchody jubileuszu odbędą się 13 października 2018 r. Przygotowując się do licznych imprez towarzyszących jubileuszowi m.in. wystaw i spotkań z młodzieżą organizatorzy poszukują różnych pamiątek i zdjęć dokumentujących historię szkoły.

“Zaplanowaliśmy, między innymi, cykl spotkań z młodzieżą, na które pragniemy zaprosić, jako gości honorowych, naszych dawnych absolwentów i emerytowanych nauczycieli, aby podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów spędzonych w „mechaniku” zarówno w szkolnej ławce, jak i za katedrą. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaszczycić takie spotkanie swoją obecnością, do skontaktowania się z nami na podany poniżej adres. Chcemy także stworzyć wystawę eksponatów i pamiątek obrazującą osiemdziesiąt lat działalności szkoły. Posiadamy wiele rzeczy, które wiążą się z historią placówki, ale kolekcja ta jest mocno niekompletna. Z pewnością w wielu domach, gdzieś w zakamarku szafy, znajdują się pamiątki i zdjęcia, które mogą wzbogacić naszą wystawę. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o wypożyczenie ich szkole na rok jubileuszowy” – czytamy w informacji o przygotowaniach do jubileuszu na profilu FB szkoły. 

Organizatorzy zapraszają na jubileuszowe spotkanie 13 października 2018 roku wszystkie osoby, które kiedykolwiek związane były z dębickim “Mechanikiem”. Jubileusz będzie doskonałą okazją do spotkania po latach dawnych uczniów szkoły z kolegami i koleżankami z klasy.

W sprawach związanych z jubileuszem osiemdziesięciolecia szkoły organizatorzy proszą o kontakt mailowy na adres: zsz1jubileusz80@onet.pl .