Potrącenie pieszego w Jodłowej - ziemiadebicka.pl

Potrącenie pieszego w Jodłowej


policjaPolicjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego potrącenia pieszego w miejscowości Jodłowa. Mężczyznę potrącił funkcjonariusz jadący oznakowanym radiowozem. Poszkodowanego przewieziono do szpitala w Dębicy. Policjant był trzeźwy, od pieszego pobrano krew do badań.

Zgłoszenie o potrąceniu pieszego w Jodłowej oficer dyżurny odebrał wczoraj przed godz.19. Zgłaszającym był 35-letni policjant biorący udział w zdarzeniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany mężczyzna szedł prawą stroną jezdni, w tym samym kierunku, co nadjeżdżający radiowóz. Towarzyszącej mu kobiecie nic się nie stało.

Potrącony 52-letni mieszkaniec Jodłowej został przewieziony do dębickiego szpitala. Stan trzeźwości policjanta kierującego radiowozem, który potrącił pieszego, sprawdzono w obecności prokuratora. Funkcjonariusz był trzeźwy. Od poszkodowanego została pobrana krew do analizy laboratoryjnej.

Radiowóz zabezpieczono na parkingu strzeżonym, celem wykonania oględzin oraz sprawdzenia stanu techniczego pojazdu. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.
Prowadzone postępowanie nadzoruje prokuratura.

Źródło: Podkarpacka Policja