Potrącenie rowerzysty w Latoszynie

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godz. 16.30 na drodze krajowej nr 94 w Latoszynie. Samochód osobowy potrącił rowerzystę. W wyniku doznanych obrażeń do dębickiego szpitala został przewieziony 56-latek kierujący jednośladem.

Wczoraj, około godz. 16.30 policjanci ruchu drogowego z debickiej komendy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, do którego doszło w Latoszynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru skrętu w lewo. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującej mitsubishi, czym doprowadził do zderzenia. Rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do szpitala w Dębicy. Kierująca samochodem, 52-letnia mieszkanka miejscowości Bielowy była trzeźwa.

Skierowana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Zgromadzony materiał pozwoli na dokładne ustalenie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi
Shares