Pożar "Lokalu u Rokity" - ziemiadebicka.pl

Pożar “Lokalu u Rokity”


fire-985491_960_720Dzisiaj w nocy ok. godziny 1.20 wybuchł pożar w części mieszkalnej budynku “Lokalu u Rokity” w Żyrakowie. Spaliło się 250 metrów kwadratowych dachu, poddasze i część mieszkalna. Mieszkały w niej 2 rodziny złożone z 13 osób, które bezpiecznie opuściły płonący budynek. Nikomu nic się nie stało. Straty wstępnie zostały oszacowane na ok. 150 tysięcy złotych.

Na chwilę obecną nie znane są jeszcze przyczyny pożaru. Budynek w którym pojawił się ogień jest budynkiem trzykondygnacyjnym. Na najwyższym, drugim piętrze do którego prowadzi osobna klatka schodowa znajdują się dwa mieszkania zajmowane przez właścicieli budynku. W akcji gaśniczej, która trwała ponad 4 godziny i zakończyła się o godz. 5.39 uczestniczyło 11 jednostek straży pożarnej, karetka i policja. Akcja gaśnicza odbywała się z drabiny i podnośnika. Na miejsce pożaru przybył zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy bryg. Roman Merchut.

“Zespół ratunkowy karetki który przybył na miejsce pożaru zbadał osoby, które opuściły mieszkania w których wybuchł pożar. Nic nikomu na szczęście się nie stało i żadna z tych osób nie widziała potrzeby przewiezienia do szpitala. Straty wynikłe z pożaru wstępnie oszacowane zostały na ok. 150 tysięcy złotych z czego straty wynikłe z pożaru dachu na ok. 120 tysięcy złotych” – mówi asp. Tomasz Wąsik z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

W akcji brały udział jednostki JRG 1 i JRG 2 Dębica, OSP Żyraków, OSP Wola Żyrakowska, OSP Nagoszyn, OSP Straszęcin. OSP Pustynia zabezpieczyła w tym czasie powiat.