Pożar stodoły w Pilźnie. W sprawnym dotarciu strażaków na miejsce pożaru pomógł listonosz – strażak ochotnik

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło pożar stodoły, który wybuchł wczoraj, 29 czerwca po godz. 12.00 w Pilźnie.  Po dotarciu na miejsce  zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar obejmujący cały budynek. W sprawnym dotarciu na miejsce pożaru, do którego był trudny dojazd pomógł Paweł Kula, strażak ochotnik, który na co dzień pracuje jako listonosz w tej gminie.

Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do gaszenie rozwiniętego już pożaru. Działania straży  polegały na podaniu 2 prądów wody, szczególnie w celu obrony pobliskiego budynku mieszkalnego, ugaszeniu pożaru, wydobyciu z wnętrza budynku i przelaniu wodą słomy oraz nadpalonych elementów konstrukcji, a także dowozie wody do celów ratowniczych. W działaniach brało udział 12 ratowników z OSP Łęki Dolne i kilkudziesięciu z pozostałych jednostek biorących w akcji: OSP Pilzno, OSP Lipiny,  OSP Łęki Górne, OSP Strzegocice, JRG II PSP Dębica. 

“Kolejny raz szybkie i bezproblemowe dotarcie jednostek do zdarzenia, mimo bardzo niecodziennego dojazdu do posesji, był możliwy dzięki naszemu niezawodnemu, doskonale znającemu teren gminy Druhowi Paweł Kula, który na co dzień pracuje jako listonosz Dzięki Paweł!” – napisali na swoim profilu FB strażacy z OSP Łęki Dolne.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Łęki Górne