Poznaj bliżej lampy LED i ich efektywne zastosowanie w przemyśle

Dobre oświetlenie to priorytet, zwłaszcza w miejscach pracy, gdzie od jego efektów zależeć będzie nie tylko zdrowie i samopoczucie zatrudnionych, ale także budżet przeznaczony na energię elektryczną. W poniższym, krótkim artykule postaramy się przekonać wszystkich o tym, dlaczego warto zainwestować w systemy oświetleniowe LED w skali przemysłowej. Oto kilka najważniejszych argumentów, przemawiających za stosowaniem Light-Emitting Diode.

Duże przedsiębiorstwo oznacza duże oszczędności. Wybierz lampy przemysłowe LED

Przede wszystkim lampy przemysłowe LED mogą przynieść jako inwestycja wielkie korzyści ekonomiczne, szczególnie jeśli dotąd konkretny zakład operował na modelach żarnikowych lub świetlówkach. W takim wypadku szacowane oszczędności na energii elektrycznej sięgnąć mogą aż 80%. Wszystko bowiem zasadza się na wydajności LEDów, które światło emitowane przez zwyczajną żarówkę o mocy 70 W, są w stanie przebić przy zasilaniu, sięgającym niespełna 9 W.

Jeśli natomiast do powyższego dodamy, że wszystkie oprawy LEDowe powstają bez użycia rtęci oraz innych szkodliwych dla człowieka pierwiastków i związków, możemy mówić o prawdziwie ekologicznym produkcie. Dodatkowo promuje on oszczędności i używanie najnowszych technologii zarządzania światłem (automatyczne programowanie oraz czujniki ruchu doskonale współpracują z urządzeniami LED, które komponentami przypominają współczesne komputery). Niewątpliwą zaletą jest też niski poziom emisji CO2 oraz promieniowania podczerwonego, co do spółki z żywotnością rzędu 50. tysięcy godzin przekona każdego przedsiębiorcę, który dotąd nie korzystał z diod LED. Nic dziwnego, iż w 2018 roku już aż 60% globalnych instalacji korzystało z działania elektroluminescencji.

Montowanie profesjonalnych systemów oświetlenia LED to zadanie dla fachowców

Chociaż zamontowanie w hali produkcyjnej oświetlenia LED może na pierwszy rzut oka wydać się nie do końca tanią usługą, w szerokiej perspektywie inwestycja szybko się zwraca i ostatecznie przekłada na wysokie oszczędności. Ważne jest, że lampy można zastosować nie tylko wewnątrz, ale też i na zewnątrz (nawet podczas ujemnych wskazań termometru).

Przy nikłych rozmiarach i szczątkowej wadze, lampy przemysłowe LED nie stanowią zaś obciążenia dla konstrukcji budynków. Jednocześnie pozostają one odporne na wstrząsy i charakteryzują się niską awaryjnością. Wszystko to natomiast składa się na niskie koszty utrzymania całości instalacji, której zaplanowanie najlepiej zostawić profesjonalistom z doświadczeniem w branży. Firmy takie, jak Nowaled, skrupulatnie rozplanują i zamontują zarówno elementy oświetlenia ogólnego i miejscowego, jak też złożonego: wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0