Prezentacja drużyn Gminnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica „KS Chemik” Pustków

13 lutego na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pustkowie – Osiedlu, odbyła się prezentacja wszystkich grup sportowych trenujących w akademii piłkarskiej gminy Dębica. Na prezentację przybyli również sponsorzy, radni gminy Dębica oraz wspaniali rodzice, którzy bardzo ochoczo dopingowali swoje pociechy.

Przy dźwiękach muzyki młodzi sportowcy mogli zaprezentować się szerszej publiczności. Dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży dobro Akademii. Prezentacja poszczególnych drużyn była inicjatywą Radnego Gminy Dębica Józefa Marek, który mocno wspiera i angażuje się w wszelkie działania na rzecz Klubu Sportowego Chemik Pustków oraz Gminnej Akademii. Wyrazy podziękowania należą się również Panu Józefowi Gliwie z Braciejowej byłemu Radnemu Gminy, dzięki jego zaangażowaniu oraz wsparciu powstała kolejna filia akademii zrzeszająca młodzież z Latoszyna, Gumnisk, Braciejowej. Wielkie podziękowania należą się również sponsorom i ludziom dobrej woli bez wsparcia których, akademia nie mogła by funkcjonować na takim poziomie jak obecnie.
Akademia Piłkarska Gminy Dębica “KS Chemik Pustków” powołana została przez Stanisława Rokosza Wójta Gminy Dębica 3 listopada 2017, a uroczysta prezentacja zawodników na scenie CKiB w Pustkowie-Osiedlu odbyła się na przełomie lutego i marca 2018r. Obecnie obchodzimy jej pierwsze urodziny.
Akademia funkcjonuje przy klubie KS „CHEMIK” Pustków oraz Gminnym Ośrodku Sportu
i Rekreacji Gminy Dębica. Celem powołania Akademii było przede wszystkim krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, organizowanie szkolenia w zakresie kultury fizycznej i sportu, a w szczególności w zakresie nauki gry w piłkę nożną. Łącznie do Akademii zapisanych jest 231 dzieci, które regularnie trenują pod okiem doświadczonych trenerów w 6 ośrodkach sportowych tj.: Pustkowie-Osiedlu, Nagawczynie, Paszczynie, Latoszynie, Podgrodziu oraz Brzeźnicy, które znajdują się w trwałym zarządzie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Podział na grupy odbywa się w oparciu o wiek oraz poziom umiejętności dzieci. Szkolenie prowadzone jest od wieku skrzata do trampkarza starszego. Od lutego bieżącego roku zaczęło również funkcjonować „piłkarskie przedszkole” dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. Docelowo założeniem funkcjonowania  akademii jest znalezienie „piłkarskich perełek” i tworzenie tzw. „TOP” grup w każdym roczniku, które z powodzeniem będą mogły walczyć o jak najwyższe cele na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wielkim marzeniem jest wychowanie przyszłego reprezentanta Polski. Może dziś wśród obecnych podopiecznych znajduję się nowy Lewandowski, Piątek czy Fabiański.
Trenerzy Akademii:
Paweł Głowacz – trener Grasstrots D /oddział Podgrodzie/
Piotr Mikulski – trener UEFA B /oddział Nagawczyna/
Mirosław Pokrywka – trener UEFA B /oddział Latoszyn/
Jan Słąba – trener UEFA C /KS Chemik/
Jakub Stawarz – trener UEFA C /KS Chemik/
Robert Gawęda – Trener UEFA C /KS Chemik/
Damian Sędłak – Trener UEFA C / KS Chemik/
Waldemar Nowak – Trener UEFA B /KS Chemik/ – obecnie trener seniorów
Jarosław Kulig – Trener UEFA B /KS Chemik/ – koordynator Akademii
Paweł Kantor – Trener UEFA B/Oddział Latoszyn/
Robert Ochał – Trener Grasstrost D /Oddział Podgrodzie/
Janusz Stawarz – Trener UEFA C – trener bramkarzy
Drużyny Akademii:
*drużyna Młodzików rocznik 2006 i 2007 /trener Jarosław Kulig/
*drużyna Orlików rocznik 2008 i 2009 /trenerzy Jakub Stawarz i Jan Słąba/
*drużyna Orlików /trener Mirosław Pokrywka/ – oddział Latoszyn
*drużyna żaków rocznik 2010 i 2011 /trenerzy Damian Sędłak i Jarosław Kulig/
*drużyna żaków /trener Paweł Głowacz/ – oddział Podgrodzie
*drużyna żaków /trener Piotr Mikulski/ – oddział Nagawczyna
*drużyna żaków /trener Mirosław Pokrywka/ – oddział Latoszyn
*drużyna skrzatów rocznik 2012 i 2013 /trener Paweł Głowacz/ – oddział Podgrodzie
*drużyna skrzatów /trener Piotr Mikulski/ – oddział Nagawczyna
*drużyna skrzatów /trener Robert Gawęda/