-->

Projekt socjalny „Koszyczek świąteczny dla Seniora”

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas dla osób starszych. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię jest on niezwykle trudny. Okres świąteczny w życiu samotnych seniorów jest najtrudniejszy. Często wywołuje lęk, powoduje przygnębienie zamiast wywoływać radość.

 W tym szczególnym okresie seniorom pozostaje wspominać święta z minionych lat, krewnych, którzy nie mogą ich odwiedzić lub tych, którzy odeszli na zawsze. Warto się, więc zatrzymać na chwilę, przemyśleć, co w życiu jest naprawdę ważne. Zwrócić uwagę czy obok nas nie mieszka osoba, której nikt w tym roku nie odwiedzi.

 W ramach projektu socjalnego „Koszyczek świąteczny dla Seniora” napisanego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowano wsparcie osobom objętym pomocą w formie usług opiekuńczych z MOPS w Dębicy. Przekazanie symbolicznych koszyczków z żywnością, słodyczami, środkami higienicznymi miało na celu podarować namiastkę bliskości drugiego człowieka.

Wsparło nas również Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, które po raz kolejny obdarowało dębickich seniorów. Pani Bernadetta Krupa prowadziła zbiórkę żywności na terenie szkoły, a akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy w ramach prowadzonego na terenie szkoły wolontariatu zebrali kilkanaście kartonów żywności długoterminowej, słodyczy i środków higienicznych.

Do akcji przyłączyły się także dzieci i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, także przyłączyli się do akcji. Dzieci wykonały świąteczne kartki z indywidualnymi życzeniami i pięknymi rysunkami.
Harcerze z ZHP Hufiec Dębica także wykonali kartki, zakupili żywność, słodycze i dostarczyli je wraz z życzeniami do tut. Ośrodka.
Łącznie wykonano ponad 100 karteczek świątecznych i przygotowano ponad 30 paczek dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

 Żywność wraz z życzeniami od darczyńców dostarczono seniorom do mieszkań. Wizyty sprawiły podopiecznym ogrom radości. Nie spodziewali się odwiedzin ani tak cudownych upominków. Bezcenne chwile spotkań z seniorami wywołały radość i ogromne wzruszenie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w świąteczną zbiórkę, życzymy zdrowych i spokojnych świąt oraz liczymy na dalszą współpracę.

źródło: MOPS

Podziel się z innymi
0Shares
0 0