Promesa już odebrana – ponad 1,6 mln zł dla Powiatu Dębickiego na drogę w Nagoszynie

Wczoraj (20 maja br.) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy na realizację 60 zadań powiatowych oraz gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. O pieniądze z tej puli postarał się również Powiat Dębicki.
W spotkaniu w Rzeszowie, w imieniu naszego samorządu, uczestniczyli Wicestarosta Adam Pieniążek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sławomir Łanucha oraz Radna Powiatowa Bożena Osocha, która zasiada w Zarządzie Powiatu. Stronę rządową reprezentowali natomiast Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Wojewoda Ewa Leniart.
W ramach inwestycji dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych powstanie 1,6 km chodnika i będzie przeprowadzony gruntowny remont 2,2 km drogi nr 1182R w Nagoszynie (gm. Żyraków).
– Dotacja, która wynosi 1,6 mln zł, stanowi 60 procent całego kosztu zadania. Ta inwestycja jest bardzo potrzebna, oczekiwana przez mieszkańców. W ubiegłej kadencji udało się ją rozpocząć, teraz będziemy mogli ją zakończyć – mówi Wicestarosta Peniążek.
– Poprawi się bezpieczeństwo pieszych i pozostałych użytkowników tej drogi, więc nastąpi to na czym najbardziej nam zależało – komentuje Radna Osocha.

– Jako mieszkaniec Nagoszyna jestem bardzo zadowolony, dziękuję całemu Zarządowi za skuteczne działania w tym temacie – komentuje natomiast Wiceprzewodniczący Łanucha.

Źródło: Powiat Dębicki
Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0