Przejechali setki, a nawet przelecieli tysiące kilometrów, żeby się spotkać po 20 latach od matury

W ostatnią sobotę w sali „Lustrzanej” hotelu Lord, miało miejsce spotkanie 3 klas maturalnych z 1999 roku, uczących się i piszących maturę w ogólnie znanym „Kwiatku”.
Pomysł powstał już jakiś czas temu, ale ze względu na odległości dzielące ówczesnych maturzystów przygotowania rozpoczęły się już na początku bieżącego roku. Dwie klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilach biologiczno-chemicznym i informatycznym oraz Technikum Elektroniczne połączyły swoje siły i udało się spotkać ponad 60 osobom wraz ze swoimi nauczycielami, którzy 20 lat temu przygotowywali i oceniali ich na egzaminie dojrzałości. Niektórzy nie widzieli się te 20 lat, ale zachowywali się jakby widzieli się wczoraj. Rozrzut przyjezdnych był dosyć spory, Abiturienci z 1999 roku przyjechali między innymi z Wrocławia, Prudnika, Gliwic, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Lublina, a także przylecieli ze Sztokholmu.
Na sali nie zabrakło wspomnień sprzed 20 lat. Anegdoty coraz śmieszniejsze były przypominane przez kolejne osoby, a nawet znalazły się oryginalne „pomoce naukowe” sprzed 20 lat 🙂
Jak tradycja mówi, nie mogło zabraknąć Poloneza, którego odtańczyli wszyscy uczestnicy spotkania. Jak powiedział Jarosław Markiewicz – nauczyciel Języka Polskiego w Kwiatku – „nie czekajcie kolejnych 10 lat, żeby się spotkać, myślcie już o 25-leciu, bo warto się spotykać”. Głos zabrali wszyscy Wychowawcy ówczesnych klas jak również była i obecna Dyrekcja szkoły. Nie obyło się również bez zdjęć klasowych, które w ten sam wieczór zabrali w postaci wydruków jak to w szkole przystało wszyscy zebrani goście. Spotkanie trwało do białego rana, jak mówią organizatorzy, niech żałują Ci, którzy nie byli.
Spotkanie było jedną z imprez rozpoczynających jubileusz 70-lecie istnienia Kwiatka, którego punkt kulminacyjny czyli Bal Absolwentów jest zaplanowany na 13 czerwca 2020 roku, na który już dzisiaj zapraszają władze szkoły. Wszelkie informacje znajdują się na profilu facebook’owym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Kwiatek (www.facebook.com/PrzyjacieleKwiatka).
fotografie: Tomasz Solecki
Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0