Przy ul. Rzeszowskiej 15 powstanie Dzienny Dom Senior +

Biblioteka ul. Rzeszowska

Firma „Pesam” z Dębicy zajmie się przebudową budynku przy ul. Rzeszowskiej 15 w którym do tej pory funkcjonowała Miejska Biblioteka Publiczna. Modernizacja obiektu ma na celu zaadaptowanie budynku na Dzienny Dom „SENIOR+.

Budynek biblioteki z muralem z lotu ptaka w 2015 roku

W ramach inwestycji zaplanowane jest wykonanie szeregu robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku Biblioteki Miejskiej przy ul. Rzeszowskiej 15 w Dębicy z adaptacją ich na pomieszczenia Dziennego Domu „SENIOR+”.

W zakresie prac znalazły się m.in. z: roboty rozbiórkowe oraz wydzielenie pomieszczeń ściankami działowymi, wzmocnienie stropodachu, przebudowa klatki schodowej wewnętrznej w celu montażu windy dla osób niepełnosprawnych oraz rozbudowa instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, elektrycznej i centralnego ogrzewania, budowa wentylacji mechanicznej oraz dostawa i montaż pętli indukcyjnej dla niedosłyszących.

Budynek przy ul. Rzeszowskiej 15 ok. 1964 roku

Wartość złożonej przez firmę Pesam oferty na realizację tej inwestycji wynosi 516 tys. złotych. Inwestycja ma zostać zakończona do 15 grudnia 2020 r.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0